KONKURS "TANIEC TO ZDROWIE"

Przedszkole Miejskie nr 2 w Chełmży po raz pierwszy jest organizatorem Powiatowego Przeglądu Grup Tanecznych  Online    ,, TANIEC TO ZDROWIE".
Konkurs skierowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym i rozpatrywany jest w dwóch kategoriach wiekowych : dzieci w wieku 3-4  oraz 5-6 lat.
Zadaniem przedszkolaków jest przygotowanie dowolnego tańca grupowego i wysłanie nagrania na podany adres mailowy organizatora.
Konkurs ma zasięg powiatowy, a patronem honorowym wydarzenia jest Starosta Toruński.

Nasz przegląd ma na celu:

·         Konfrontację przedszkolnych grup tanecznych
·         Wymianę pomysłów i doświadczeń w zakresie upowszechniania kultury tanecznej wśród dzieci przedszkolnych
·         Kształcenie twórczego i aktywnego modelu osobowości dziecka
·         Rozbudzanie świadomości zdrowego ruchu
·         Zdobywanie wiedzy na temat innych kultur poprzez taniec
·         Integrację dzieci przez taniec
·         Wszechstronny rozwój dziecka przez taniec
·         Alternatywną współpracę online w dobie pandemii
·         Propagowanie zdrowego stylu życia w ramach akcji ZDROWO I SPORTOWO

W Jury zasiadać będzie umuzykalniona część Naszej Rady Pedagogicznej w składzie:

·         P. Ilona Marszałkowska

·         P. Katarzyna Giełdon

·         P. Krystyna Kwiatkowska

.        P. Tomasz Niżygorocki

Nagrody finansowane będą przez naszą Radę Rodziców oraz Piekarnię ,,Tradycja" w Chełmży.

Rozstrzygnięcie konkursu zaplanowane jest na 18.12.2020 r.