MOJA DROGA DO PRZEDSZKOLA

"Bezpieczeństwo na drodze" to hasło, które towarzyszyło nam podczas zabaw w minionym tygodniu. Wybraliśmy się na wycieczkę pieszą na pobliskie skrzyżowania, gdzie uczyliśmy się jak prawidłowo przechodzić przez jednie. Podczas rozmów o ruchu drogowym poznaliśmy bardzo ważny numer alarmowy 112. Dowiedzieliśmy się co jest w apteczce pierwszej pomocy, wykonaliśmy opatrunki misiom i lalkom. Doskonaliliśmy prawidłową reakcje na sygnał słowny oraz wzrokowy podczas zabaw ruchowych. Nauczyliśmy się kolorów w j. angielskim. Na zakończenie tygodnia razem ze wszystkimi przedszkolakami świętowaliśmy ogólnopolski dzień przedszkolaka.