WARZYWA I OWOCE

Jesień zawitała również do sali Lisków. Podczas wycieczki pieszej na targowisko miejskie przedszkolaki zakupiły owoce i warzywa ( dary jesieni). Zabawy badawcze " od węchu do smaku" pozwoliły nam spróbować różnych owoców i warzyw, również tych z targowiska. Już każdy Lisek wie, że owoce należy jeść, bo są źródłem witamin. Przy pomocy owoców z sądu doskonaliliśmy umiejętność przeliczania i segregowania. Uczestniczyliśmy w lekcji bibliotecznej na terenie przedszkola - już wiemy jak zachować się w czytelni oraz jak należy obchodzić się z książkami. Po złożeniu przyrzeczenia ???? stały się prawdziwymi przedszkolakami, a każdy przedszkolak wie, że w przedszkolu dobrze żyje się. ..