JESIEŃ W ŚWIECIE ZWIERZĄT

Nową porę roku wyczuwają także niektóre zwierzęta. Dzieci dowiedziały się, że pewne gatunki zwierząt uzupełniają swoje "spiżarnie" darami natury aby mieć zapas pokarmu na zimę. Inne zwierzęta zaczęły jeść bardzo dużo aby mieć zapas tłuszczu, który pomoże im przetrwać sen zimowy. Jeże szukają sobie spokojnego i cichego legowiska wśród stert gałęzi i liści. Liski wykonały kolorowego jeża z obierków od kredek, które zbierały przez dwa tygodnie. Metodą stemplowania malowały farbami obrazek jesieni. Edukacja matematyczna obejmowała zabawy ruchowe z elementami celowania i liczenia. Przez naszą salę powiał jesienny wiatr unosząc kolorowe chusteczki dzięki czemu dzieci miały wspaniałą zabawę i mogły sprawdzić siłę swoich płuc.