CO Z CZEGO OTRZYMUJEMY ?

Temat tygodnia w grupie Sówek brzmiał: „Co z czego otrzymujemy”. Dowiedzieliśmy się wiele ciekawych rzeczy na temat tego, jak np. powstaje chleb, co to jest glina i piasek oraz co z nich otrzymujemy. Wiemy już, z czego są zrobione czapki i rękawiczki oraz skąd mamy papier, kredki i meble. Wybraliśmy się również do piekarni, gdzie pan piekarz pokazał nam etapy pieczenia chleba i drożdżówek. Każdy z nas wykonał sam drożdżówkę, którą zjedliśmy po powrocie do przedszkola. Smakowaliśmy i odgadywaliśmy smaki różnych przypraw. Poznaliśmy również nową literę m, M oraz kolejną figurę geometryczną – prostokąt. Dużo się bawimy, śpiewamy i tańczymy. A co czeka nas w kolejnym tygodniu…?