IDZIE JESIEŃ Z DESZCZEM

Parasole przygotowane?Pamiętajcie już niedługo zaczną się chłodne, deszczowe dni. Nasze dzieci już powoli przygotowują się do jesiennej aury. Liski malowały farbami plakatowymi "Jesienne widoki" oraz wypełniały kontury parasola kawałkami krepy. Ilustrowały ruchem rymowankę "Gdy deszcz pada". Kształtowały poczucie rytmu i rozwijały umiejętności wokalne przy piosence "Kolorowe listki". Biegały lekko po sali naśladując kropelki deszczu. Oprócz ćwiczeń gimnastycznych, zabaw z balonami liski przy użyciu chusty animacyjnej ćwiczyły refleks, spostrzegawczość, szybką reakcję na określony sygnał. Doskonaliły umiejętność rozpoznawania kolorów. .Pani Jesień jest już na dobre w przedszkolu.