IDĄ ŚWIĘTA

W myśl tematu tygodnia „Niedźwiadki” przez cały tydzień pracowicie przygotowywały się do nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. Chętnie uczestniczyły w próbach z okazji Jasełek organizowanych w naszym przedszkolu i z zaangażowaniem wcielały się w powierzone role misia, wiewiórki i zajączka.  Wielu emocji dostarczył dzieciom zorganizowany w ramach zajęć konkurs na najdłuższy kolorowy łańcuch choinkowy. W przedszkolnej „fabryce” świątecznych ozdób wyprodukowaliśmy także tekturowe choinki, a także kolorowe bombki. Wspólnie malowaliśmy choinki, by móc ozdobić je uprzednio stworzonymi bombkami. Ważnym elementem przedświątecznej działalności było przybliżenie dzieciom historii „Betlejemskiej Szopki” za sprawą teatrzyku sylwet. Następnie, korzystając ze sprzyjającej pogody, wybraliśmy się do takiej właśnie Szopki, by móc przyjrzeć się jej z bliska. Odwiedziny te wywołały na dzieciach niemałe wrażenie, a kolorowe łańcuchy w jednej chwili zawisły na choinkach tuż obok. „Niedźwiadki” życzą wszystkim WESOŁYCH ŚWIĄT!