W NOWY ROK

W tym tygodniu tematem przewodnim był przemijający czas oraz wszystko co z nim związane. Dzieci zapoznały się z urządzeniami odmierzającymi czas oraz poznały potrzebę korzystania z kalendarza. Utrwalaliśmy następstwo dni i nocy, a także poznawaliśmy tradycje żegnania Starego Roku i witania Nowego Roku. Dzieci wykonywały karnawałowe maski, które dekorowały techniką wydzieranek przez co ćwiczyły sprawność palców, a także wykazywały inwencję twórczą dekorując maski według własnego pomysłu. Uczestniczyliśmy w Warsztatach Muzyki Etnicznej oraz dopingowaliśmy przedstawiciel naszego Przedszkola na VI Chełmżyńskiej Przedszkoliadzie Sportowej.