PTAKI ZIMĄ

Tematem przewodnim w grupie "Pszczółek" były ptaki zimą. Dzieci dowiedziały się jakie mamy zimowe ptaszki; sikorka, gil, kos, jemiołuszka, wróbelek itp.Wiedzą jak nazywa się domek dla ptaszków - karmnik i dlaczego trzeba dokarmiać ptaszki zimą.  Dowiedziały sie jakie  produkty nadają się do karmienia ptaków. Dzieci doskonaliły wypowiedzi na temat ptaków, wykonały karmniki z kolorowych paseczkow. W czasie spaceru dzieci obserwowały  poznane ptaszki i poszukiwały karmniki. Nie zabrakło czasu na  śpiew,  taniec, zabawy i gry oraz przygotowania do dnia babci i dziadka.