PTAKI ZIMĄ

„Dziś w Przedszkolu Krzyś i Tomek zmajstrowali ptaszkom domek, jest podłoga i jest daszek żeby mógł się zmieścić ptaszek”- zgodnie ze słowami znanego wierszyka dzieci w tym tygodniu miały okazję konstruować, malować, rysować i składać karmniki z rożnych materiałów. Tematem przewodnim minionego tygodnia była zima i zwierzęta. Dzieci poznały ptaki zimujące w Polsce: sikorki, gile, wróble, sroki oraz przysmaki jakimi można dokarmiać owe zwierzęta. Dowiedziały się również o potrzebie dokarmiania ptaków podczas ostrych zim ze śniegiem. Podczas spacerów szukaliśmy i liczyliśmy ptaki. Odegraliśmy teatrzyk kukiełkowy o „ptasiej stołówce”. Przygotowywaliśmy się również do nadchodzącego Dnia Babci i Dziadka, tworząc drobne upominki oraz ćwicząc piosenkę oraz wierszyki specjalnie na to Święto.