KARNAWAŁ

Miniony tydzień upłynął nam na zabawie karnawałowej i tematami związanymi z Karnawałem oraz Walentynkami. Poniedziałek przywitał nas Wielkim Balem oraz świetną zabawą. Wszystkie dzieci przebrane były w ulubione postacie z bajek i komiksów. Szymon z naszej grupy został Królem Balu dzięki odnalezieniu w swoim pączku cukierka. Rozwijaliśmy umiejętności matematyczne poprzez przeliczania i utrwalania kolorów w czasie zabaw. Wykonywaliśmy prace karnawałowe w nawiązaniu do wysłuchanego opowiadania. Doskonaliliśmy zdolności manualne podczas wycinania, a także wydzierania i formowania waty jako śniegu w pracy plastycznej „ Zimowe drzewo”. Poznaliśmy tradycje obchodzenia Walentynek na podstawie opowiadania Szczęśliwe Gąbki.