PODWODNY ŚWIAT

Kolejny tydzień lutego Liski rozpoczęły od poznania nowej formy kształcenia jakim jest kino sferyczne z obrazem panoramicznym uwzględniającym rzeczywistość.
Podczas seansu filmowego dzieci pogłębiły wiedzę dotyczącą życia podwodnego.
W kolejnych dniach podczas zabaw wychowawczo - dydaktycznych towarzyszyła nam tematyka "Życie w wodzie", podczas których dowiedzieliśmy się co oznacza słowo słodka i słona woda oraz poznaliśmy ryby słodko i słonowodne.
Dowiedzieliśmy się również kto to jest rybak, wędkarz oraz mieliśmy okazję zobaczyć sprzęt wędkarski, a nawet przymierzyć wodery.
Kształtując wyobraźnię oraz rozwijając zdolności manualne dzieci wykonały prace plastyczne pt."Złota rybka" oraz "Moje akwarium".
Na koniec tygodnia rozmawialiśmy na temat znaczenia wody dla życia na Ziemi oraz dowiedzieliśmy się skąd czerpiemy wodę do spożycia dla ludzi.