BAJKI, BAŚNIE , BAJECZKI

Baśnie, bajki, bajeczki to było to, co najbardziej interesowało liski w ostatnim tygodniu lutego. Dzieci z zapartym tchem słuchały różnych baśni, bajek, legend. Doskonaliły umiejętność oceny postawy bohaterów. Kolorując chatkę z "Jasia i Małgosi  i smoka wawelskiego dzieci uczyły się, jak w prawidłowy sposób trzymać kredkę między palcami i w jaki sposób koordynować ruchy dłoni aby nie wyjeżdżając poza linie. Dzięki legendzie " O smoku wawelskim" poznały znaczenie nowych wyrazów: legenda, jama, śmiałek, wojacy, szewczyk, siarka, grota, Wawel. Wzbogacały kącik plastyczny o smoki wykonane z rolki po papierze toaletowym. Liski korzystały ze zbiorów bibliotecznych, poznały procedurę wypożyczania książek oraz uczyły się szacunku do książek podczas wizyty u pani Basi w Bibliotece Dziecięcej.  W kąciku książki poszerzały wiedzę o świecie. Dobrze, że dzieci od najmłodszych lat zaczynają się interesować książkami.