WSZYSTKO JEST MUZYKĄ..

Ostatni tydzień lutego w grupie „Niedźwiadków” to niewątpliwie czas muzykowania! Dzieci poznały bliżej instrumenty niemelodyczne: klawesy, marakasy, janczary i kastaniety. Miały okazję zapoznać się z ich budową, a także wysłuchać ich brzmienia. Wykonały własne instrumenty, którymi tworzyły akompaniament do wybranych piosenek. W zabawach tanecznych rozwijały poczucie rytmu, a podczas działalności plastycznej doskonaliły sprawność manualną. Dodatkowo uczestniczyliśmy w zajęciach dotyczących udzielania pierwszej pomocy: zwiedzaliśmy wnętrze karetki pogotowia, przyjrzeliśmy się bliżej apteczkom i wykonywaliśmy nasze własne. Braliśmy udział w ciekawej lekcji bibliotecznej, dzięki której przenieśliśmy się do zaczarowanego świata bajek i baśni...