W ŚWIĘCIE KSIĄŻEK

W ubiegłym tygodniu w przedszkolu nadal królowały księgi, książki, książeczki. Dzieci przyjęły specjalnego gościa, pana Dariusza Łubkowskiego- autora dwóch części "Przygód świetlika Edzia" oraz "Wierszy o zwierzętach". Liski zrozumiały na czym polega praca pisarza. W kolejnym dniu dzieci starały się wcielić w postać autora książek i tworzyły własną książeczkę. Dodatkowo wykonały kolorowe zakładki. Odwiedziliśmy również Powiatową i Miejską Bibliotekę, z której będą mogły korzystać w starszym wieku. Po powrocie doskonaliły umiejętność zbiorowego śpiewania piosenek z ulubionych bajek. Rozpoznawały tytuły piosenek po wysłuchaniu ścieżki dźwiękowej. Po wysłuchania wiersza "Zmartwienie pewnej książki" dzieci uczyły się szacunku do książek. Podczas zabaw matematycznych doskonaliły umiejętność klasyfikowania, porównywania liczebności zbiorów. Liski rozwijały spostrzegawczość, wyobraźnię, kojarzenie i logiczne myślenie korzystając z plansz do kodowania. Odczuwały radość zadowolenie z pokonywania trudności.