W ŚWIĘCIE KSIĄŻEK

Miniony tydzień upłynął nam na tematach związanych z baśniami, bajkami i bajeczkami. Poniedziałek rozpoczęliśmy wyjściem do biblioteki, w której wypożyczyliśmy „Wielką księgę baśni” oraz „Skarbnicę bajek”. Dzieci zapoznały się z umiejętnością i zasadami korzystania z wypożyczalni książek, a podczas kolejnych dni tygodnia zapoznawały się z baśnią „Szewc i elfy”, którą wspólnie wybrały. We wtorek uczestniczyliśmy w spotkaniu z autorek książek dla dzieci, podczas którego dzieci poznały zawód pisarza oraz rozwijały dziecięce zainteresowania, a także rozbudzały zainteresowania czytelnicze. Niedźwiadki tworzyły swoje własne kukiełki, a później zorganizowały małe przedstawienie, co spotkało się z entuzjazmem zarówno widzów jak i samych aktorów. W czwartek odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców i opiekunów, a po nich odbyło się spotkanie z wychowawczyniami grupy, podczas którego rodzice zostali zapoznani z osiągnięciami dzieci i ewentualnymi kłopotami wychowawczymi i edukacyjnymi. Podczas zajęć otwartych rodzice mieli możliwość zaobserwowania zajęć rytmicznych oraz zajęć kształtujących umiejętności matematyczne z zakresu rozpoczęcia przygody z kodowaniem oraz programowaniem tzw. „Kodowanie na dywanie”.