CZEKAMY NA WIOSNĘ

W oczekiwaniu na wiosnę liski tworzyły rysunkowy kalendarz obserwacji pogody. Na spacerach poznawały oznaki nadchodzącej wiosny. Nazywały  pojawiające się pierwsze kwiaty : przebiśniegi, krokusy. Po powrocie ze spaceru wyklejały kontury przebiśniegów białą i zieloną krepą. Doskonaliły umiejętność wypowiadania się na temat swoich prac plastycznych i innych dzieci. Liski śpiewały zbiorowo piosenkę "Żartowniś marzec". Dokonały analizy znaczenia przysłowia "W marcu jak w garncu". Dzieci wykonywały odpowiednie ruchy do obrazka. Doskonaliły umiejętność skupiania uwagi na zadaniu poprzez granie na instrumentach perkusyjnych tylko w określonym momencie. Z utęsknieniem czekamy na pierwszy dzień wiosny.