ZWIERZĘTA EGZOTYCZNE

W pierwszym dniu tygodnia obchodziliśmy w naszej grupie Dzień Kobiet, chłopcy wykonali własnoręcznie dla dziewczynek, swoich mam lub babć piękne kolorowe bransoletki, a Wiktor częstował żeńską część naszej grupy pysznymi lizakami. W tym tygodniu rozmawialiśmy o egzotycznych zwierzętach występujących na safari oraz sawannie. Informacji o nich szukaliśmy w atlasach zwierząt i encyklopediach. Wykonaliśmy bardzo efektywną pracę plastyczną „Zwierzęta na sawannie” podczas której doskonaliliśmy technikę łączenia kolorów i mieszania farb. Pracowaliśmy nad sprawnością palców i dłoni podczas składania papieru przy pracy technicznej „Zebra”. Podczas wszystkich zabaw i ćwiczeń gimnastycznych dzieci zamieniały się w zwinne egzotyczne zwierzęta.