To jestem ja

Za nami już trzeci tydzień września. Oprócz codziennych spacerów, wizyt na przedszkolnym placu zabaw i korzystania z ostatnich gorących dni na „Kozich łączkach”, Liski pogłębiały wiedzę o sobie samych. Rozmawiały o swoich ulubionych zajęciach, poznawały zapis graficzny swojego imienia. Liski podczas zajęć dydaktycznych przypominały sobie nazwy części ciała, a także poprzez metodę globalną przygotowywały się do nauki czytania i pisania. Bawiły się i improwizowały do piosenki „Przedszkolak zuch”. We wtorek w naszej grupie obchodziliśmy Dzień Kropki, ten dzień upłynął pod znakiem kropki. Zabawy, gry i zadania związane były właśnie z kropkami. Rozwijaliśmy spostrzeganie i percepcję wzrokową podczas układania obrazka z części. Podczas ćwiczeń gimnastycznych wyrabialiśmy zwinność i szybkość, ćwiczyliśmy rzuty woreczkiem do celu, a także wykonywaliśmy ćwiczenia przeciwko płaskostopiu. Z zakresu kształtowania pojęć matematycznych realizowaliśmy zabawy kształtujące orientację przestrzenną na kartce papieru: górne-dolne brzegi, na środku, od góry na dół, od dołu do góry.

Zapraszamy rodziców, którzy jeszcze nie dołączyli do naszej grupy facebookowej na stronę: