Bezpieczeństwo na drodze

Wszyscy wiedzą, jak bardzo ważne jest bezpieczne poruszanie się po ulicach, chodzenie po chodniku, przechodzenie przez jezdnię. Właśnie to było tematem naszych ostatnich zajęć. W trakcie spaceru dzieci poznały zasady bezpiecznego przechodzenia przez przejście dla pieszych. Obserwowały znaki drogowe, które są umieszczone w pobliżu jezdni. Po powrocie ze spaceru biedronki poznały ich znaczenie. Wyklejały rysunki znaków drogowych stosując kulki z krepy. Przy nauce piosenki poznawały znaczenie nowych wyrazów: przepisy, piesi, prawo jazdy,  agatka. Dostrzegały nastrój w muzyce, eksperymentowały głosem, rytmem. Doskonaliły umiejętność odtwarzania ruchem treść piosenki. Biedronki śpiewały zbiorowo refren i dwie zwrotki piosenki. Podczas zabaw matematycznych dzieci wydawały polecenia koledze lub koleżance kierując go do określonego celu. Prawidłowo wykonywały polecenia, takie jak: dwa kroki do przodu, jeden krok w bok, jeden krok w kierunku drzwi, jeden krok do tyłu. Utrwalały znajomość lewej i prawej strony podczas rozmów i ćwiczeń praktycznych inspirowanych opowiadaniem "Skrzyżowanie bez świateł". Biedroneczki dzięki zajęciom w tym tygodniu będą potrafiły bezpieczniej poruszać się po drodze.