Jesteśmy bezpieczni na drodze

Miniony tydzień "Liski" rozpoczęły pieszą wycieczką na pobliskie skrzyżowanie. Dowiedzieliśmy się, w jaki sposób bezpiecznie jest przejść przez ulicę. Podczas spaceru szczególną uwagę zwracaliśmy na napotkane znaki drogowe. Sprzyjająca pogoda umożliwiała częste spacery, w tym nad Jezioro Chełmżyńskie. Wspólne gry i zabawy sportowe towarzyszyły nam podczas świętowania "Dnia Przedszkolaka" na łące. Wraz z "Olkiem i Adą" pracowaliśmy na kartach pracy. Wykonaliśmy prace plastyczne: "Numery alarmowe" oraz "Sygnalizator", a także oglądnęliśmy film edukacyjny "Znaki drogowe". Ciekawym doświadczeniem dla dzieci była zabawa dydaktyczna "Na ulicy" z wykorzystaniem zestawu edukacyjnego "Autochodzik". Grupa "Liski" wzięła udział w konkursie plastycznym organizowanym przez bibliotekę o tematyce ekologicznej. Nasza praca zdobyła wyróżnienie!Otrzymaliśmy pamiątkowy dyplom oraz zestaw upominków.