Technikoludek czyli przedszkolak w świecie techniki

Celami szczegółowymi natomiast są:

Dla dzieci:

• Rozwijanie kompetencji kluczowych u dzieci:

Ø  Kompetencje informatyczne.

Ø  Inicjatywność i przedsiębiorczość

Ø  Kompetencje matematyczne i podstawowe kompetencje naukowo-techniczne

Ø  Porozumiewanie się w języku ojczystym.

Ø  Umiejętność uczenia się

Ø  Kompetencje społeczne i obywatelskie.

Ø  Świadomość i ekspresja kulturalna.

Ø  Porozumiewanie się w językach obcych

• Dostrzeganie przez dziecko zalet oraz wad korzystania z technologii
  • Kształcenie umiejętności korzystania przez dzieci z nowoczesnych technologii
  • Rozwijanie  kreatywności u dzieci
  • Rozwijanie postaw społecznych oraz prospołecznych poprzez udział w imprezach, wycieczkach oraz akcjach

Dla nauczycieli:

• Rozwijanie umiejętności technologicznych wśród nauczycieli
  • Dzielenie się pomysłami oraz doświadczeniem przez nauczycieli

1. Wrzesień -stworzenie w sali kącika technologicznego z elementami do działań matematycznych, logicznych. Zbiórka starych aparatów, kas fiskalnych.

2.Październik -zrealizowanie wieczoru bajkowego przy pomocy nowoczesnych technologii. Puchatkowy wieczór.

Kodowanie na dywanie pazdziernik. Zabawy na magicznym dywanie.

3. Listopad -Dzień Wynalazcy. Zorganizowanie wystawy w holu przedszkola dotyczącej technologii dawniej i dziś.

4. Grudzień-  Piktogramowa opowieść. Układanie przez dzieci historyjek obrazkowych z piktogramow dostępnych w internecie. Przyklejanie historyjki na papier.

5.Styczeń -stworzenie pracy plastyczna technicznej- aparat.

6. Luty Bal Robotów pokaz mody technologicznej.

7. Zadanie marcowe. Stworzenie tabletu, laptopa z kartonu z literkami i znakami. Omówienie go, nauka , utrwalenie literek.

W konkursie na laptopa zwyciężyli : I miejsce Laura Lipowska, II miejsce Franek Koltonowski, III miejsce Julka Michalska. Wszystkie dzieci 6 letnie , które wzięły udział w konkursie otrzymały dyplomy a cała grupa zestów klocków Cobi. Gratulujemy.