Jesień w parku i w lesie

Nadeszła jesień a wraz z nią mnóstwo inspiracji i zabaw. W tym tygodniu wybraliśmy się na wycieczkę do lasu w poszukiwaniu Pani Jesieni. Przywieźliśmy stamtąd wiele skarbów takich jak kasztany, żołędzie i przepiękne kolorowe liście, których używaliśmy do prac plastycznych oraz zabaw matematycznych. Poznaliśmy nazwy i wygląd niektórych grzybów jadalnych i trujących. Potrafimy również rozpoznać liscie i owoce takich drzew jak: kasztanowiec, dąb, jarzębina czy klon. Korzystając z dobrej pogody, chodziliśmy na spacery oraz przedszkolny plac zabaw. Nie zabrakło również tańców i śpiewania, a ćwiczenia grafomotoryczne to nasza codzienność. Ciekawe jakie niespodzianki czekają na nas w przyszłym tygodniu...?