Warzywa zdrowe i kolorowe

Spotkanie krasnala Hałabały z zajączkiem, który wracał z ogrodu z koszykiem pełnym warzyw było okazją do wspólnych zabaw w drugim tygodniu pażdziernika. Dzieci rozpoznawały i nazywały warzywa, określały ich kolor, wielkość. W ramach zajęć gospodarczych "Pszczółki " z ogromnym zaangażowaniem przygotowały sok z marchewki, przy okazji dowiedziały się, że " kto chce być zdrowy ten dużo jarzyn spożywa"  W zabawach dydaktycznych dzieci doskonaliły umiejętność skupienia uwagi na szeregach i powtarzających się układach rytmicznych. Słowa piosenki " Urodziny marchewki" utrwaliły dzieciom nazwy warzyw.