Jesień w sadzie i ogrodzie

Przez ogród i sad przeszła w tym tygodniu Pani Jesień. Towarzyszyły jej oczywiście "Liski". Korzystając z zaproszenia, odwiedziliśmy sad należący do Pani Emilii. Zapoznaliśmy się z pracą ogrodnika i dowiedzieliśmy się, na czym ona polega. Przyjrzeliśmy się także z bliska drzewom i krzewom owocowym tam rosnącym. W podziękowaniu wręczyliśmy pamiątkową laurkę oraz drzewko. We wtorkowy poranek wyruszyliśmy na targowisko, gdzie dokonaliśmy zakupu owoców i warzyw, których nazwy utrwalaliśmy. Posłużyły one do zorganizowania owocowo-warzywnego poczęstunku. Było bardzo smacznie, zdrowo i... kolorowo! Po raz kolejny wiele radości sprawiła dzieciom zabawa interaktywna na "Magicznym dywanie", gdzie tym razem wybraliśmy się na "grzybobranie". Nie zabrakło ćwiczeń ruchowych i zajęć z zakresu edukacji matematycznej. Dzieci wykonały także prace: plastyczną "Jesienne drzewo" oraz przestrzenną "Grzyby na polanie". Utrwalały słownictwo o tematyce jesiennej w zabawach z językiem angielskim. Z niecierpliwością czekamy na kolejne, pełne ciekawych przygód wędrówki wraz z Panią Jesienią...