Zadanie 5 Zorganizowanie teatrzyku :"Kontakt z nieznajomym"

W marcu dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w zajęciach dydaktycznych dotyczących bezpieczeństwa.  Przedszkolacy dowiedzieli się jak należy zachować w kontaktach zobcymi, którzy proponują nam słodycze, czy inne smakołyki podczas chwilowej nieobecności rodziców. Nauczyciele prowadzący zajęcie, zwrócili uwagę, iż nigdy nie należy nieznajomym osobom  udzielać informacji o rodzinie i o sobie. Ważny tematem było pokazanie dzieciom, co może się stać, gdy małe dziecko nawiąże kontakt z nieznajomym przez internet. W zrozumieniu tych ważnych i trudnych treści pomogły dzieciom scenki darmowe przygotowane przez nauczycieli z udziałem najmłodszych przedszkolaków. W rolę trzech sióstr, które napotykały wiele trudnych sytuacji,  wcieliła się Gabrysia Kwapisz i Nadia Batkowska z najmłodszej grupy oraz pani Kamila Zając. Obcym, który za wszelką cenę chciał włamać się do mieszkania, porwać dzieci ze sklepu oraz nawiązał kontakt przez internet udając małego chłopca,  była pani Kasia Romsicka. Małym aktorkom w podejmowaniu słusznych działań pomagał jeżyk Mądruś, którego rolę odegrała pani Ilona Marszałkowska. Dzięki obejrzanym scenkom dzieci miały możliwość zaobserwowania jak łatwo można zostać skrzywdzonym i jak wiele czyha niebezpieczeństw. Rady Mądrusia pomogły dzieciom zrozumieć w jaki sposób należy zadbać o swoje zdrowie , bezpieczeństwo i  życie.