Jesień w świecie zwierząt

Celem  zajęć w minionym tygodniu było poznanie sposobów jesiennych przygotowywań zwierząt do nadchodzącej zimy. Utrwaliliśmy nazwy zwierząt, które zapadają w sen zimowy oraz ptaków które zimują w Polsce i tych, które odlatują na zimę do ciepłych krajów. W środę odwiedziła nas Pani Małgosia- mama Antka, która opowiadała o przygotowaniach jeży do snu zimowego. Dzieci podczas tej wizyty dowiedziały się w jaki sposób można pomóc jeżom oraz wysłuchały z zaciekawieniem jak Antek wraz ze swoją mamą uratowali małego jeżyka. Pogoda w tym tygodniu zachęciła „Liski” do tańca kropelek podczas zajęć umuzykalniających, a wszystkie zabawy odbywały się w rytmie piosenki „Jesienna zagadka”. Wykonywaliśmy prace plastyczne pt. „Wiewiórka i jej zapasy” oraz „Lis” z wykorzystaniem papierowych talerzyków. Dzieci wcieliły się również w rolę dziennikarzy i przeprowadzały wywiad z Wiewiórką, która była w trakcie zbierania zapasów na zimę. Na zajęciach gimnastycznych doskonaliliśmy przede wszystkim umiejętność skoku obunóż przez przeszkody ( woreczki) oraz rzuty jednorącz woreczkiem do celu. Pani Kasia, na zajęcia z j. angielskiego przygotowała dla dzieci „Koło fortuny”. Podczas zajęć popołudniowych dzieci m.in. doskonaliły umiejętność sznurowania butów, a także rozwijały motorykę małą podczas lepienia zwierząt z plasteliny.