Co z czego otrzymujemy

Co z czego otrzymujemy? - na to pytanie starały się znaleźć odpowiedź "Liski" w minionym tygodniu, który rozpoczęliśmy stworzeniem kącika tematycznego "Sklep" w naszej sali. Zabawa cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci, które z niekrytym zaangażowaniem wcielały się w role sprzedawcy i klienta. "Liski" zapoznały się z wyglądem buraka cukrowego oraz historyjką obrazkową pt. "Od buraka do lizaka". Z pomocą filmu edukacyjnego zgłębialiśmy tajniki produkcji cukru, a także wyrobu kolorowych lizaków. Wybraliśmy się także na spacer w okolice "Cukrowni", aby z bliska móc przyjrzeć się tym charakterystycznym budowlom w naszym mieście. Wykonanie prac plastycznych: "Lizak" oraz "Eko-torba" dostarczyło dzieciom mnóstwa radości. Wraz z Olkiem i Adą ‐ naszymi książkowymi bohaterami - wybraliśmy się na zakupy. Poznaliśmy produkty pochodzące z mleka oraz pojęcie "nabiał". Tematyka obecnej pory roku - jesieni, towarzyszyła dzieciom podczas układania puzzli oraz zabaw z językiem angielskim. Braliśmy także udział w jesiennej sesji fotograficznej, której efekty poznamy wkrótce...