Deszczowa jesień

Tematem minionego tygodnia była woda i jej tajemnice. Podczas zabaw badawczych „Przygody kropelki”, dowiedzieliśmy się, że woda może występować w 3 stanach skupienia oraz sprawdziliśmy co tonie, a co unosi się na wodzie. Wykonywaliśmy prace plastyczne pt.: ,,Wielki parasol”, „Kalosze i kałuże”, „Deszczowa kropelka” oraz „Przygoda kropelki”, podczas których wykorzystaliśmy metody m.in. stemplowania korkiem, rysowanie pastelami olejnymi, rozcieranie plasteliną, zdobienie bibułą. Podczas zajęć plastycznych, dzieci doskonaliły motorykę małą oraz chwyt pęsetkowy, a także rozwijały zmysł artystyczny. Celem ćwiczeń gimnastycznych w tym tygodniu było utrwalenie poprawnego wykonywania skoku rozkroczno-zwartego tzw. „skoku pajaca” oraz wzmocnienie mięśni głębokich pleców. Rozpoczęliśmy również przygodę z projektem „Magiczna moc bajek”, w związku z tym w naszej Sali powstał kącik projektowy a jego strażnikiem został nazwany przez dzieci „Lisek chytrusek”. Celem I modułu projektu było poznanie wartości szacunku dla drugiej osoby oraz „Szanujmy obcość, inność, bo jest ciekawa”. Liski w ramach projektu zapoznały się z ,,Dobranocką z dawnych lat”- czyli z Misiem Uszatkiem.