Moja rodzina

Miniony tydzień upłynął "Liskom" na rozmowach na temat rodziny. Poznaliśmy nowe i dotąd niezrozumiałe pojęcia: "drzewo genealogiczne", "portet", "pokolenie". Dzieliliśmy na sylaby proste fonetycznie wyrazy. Wymienialiśmy, w jaki sposób spędzamy czas w rodzinnym kręgu i czym zajmują się nasi bliscy. Każde dziecko namalowało swoją rodzinę. Wspólnie bawiliśmy się przy piosence "Moja wesoła rodzinka". Skorzystaliśmy z dostępu do nowootwartej części placu zabaw, a także realizowaliśmy zestaw ćwiczeń gimnastycznych. Dużą atrakcją dla dzieci było "ożywianie" kolorowanek z wykorzystaniem nowoczesnych technologii - aplikacji Quiver w ramach projektu "Technikoludek".