Zadnie nr 7 : FIGURY GEOMETRYCZNE

W tym tygodniu dzieci z grupy  3-4 latków poznały figury geometryczne: koło, kwadrat, prostokąt, trójkąt.  Zajęcia z tego zakresu spławiły dzieciom dużo radości, ponieważ okazało się, że ulubione zabawki małych przedszkolaków zawierają wiele elementów  w kształcie różnych figur geometrycznych. Wyszukiwanie kół, kwadratów, prostokątów i trójkątów w sali to wspaniała zabaw, podczas której dzieci utrwalały sobie zdobytą wiedzę. Ciekawym doświadczeniem dla małych uczniów geometrii było odkrycie, że nasze ciało, także może tworzyć różne kształty. Ułożenie  rąk w kształcie koła, trójkąta czy rysowanie palcem w powietrzu wybranych kształtów figur geometrycznych było ulubionym zajęciem dzieci.