Jak wyglądał świat przed milionami lat

Wróżby, konkursy i zabawy przy muzyce towarzyszyły Liskom w poniedziałek. Ostatni dzień listopada to oczywiście "Andrzejki", które obchodziliśmy w naszej w grupie. Kolejne, grudniowe już dni upłynęły na zgłębianiu tematyki dotyczącej dinozaurów. Dzieci chętnie brały udział w zabawach tematycznych na dywanie. Malowały farbą akwarelową scenę z życia dinozaurów, rysowały węglem oraz składały ilustracje z części. Poranki i popołudnia wypełniała nam gra planszowa "W lesie jurajskim". Liski z zainteresowaniem oglądnęły film edukacyjny "10 ciekawostek na temat dinozaurów". Chętnie oglądały także czasopisma tematyczne. Poznały pojęcia: torf, metoda odkrywkowa, geolog oraz dowiedziały się, jak powstaje węgiel i co z niego otrzymujemy. Tydzień zakończyliśmy świętowaniem "Barbórki". Przyjrzeliśmy się bliżej pracy górnika. Od tej pory wiemy zdecydowanie więcej o tym, jak wyglądał świat przed milionami lat...