Zima i zwierzęta

W minionym tygodniu poza Mikołajkami i pasowaniem tydzień upłynął nam z tematem Zima i zwierzęta. Dzieci poznawały sposoby pomagania ptakom, które pozostają u nas na zimę. Rozwijały sprawność ruchową przez codzienne ćwiczenia poranne i zestaw zabaw ruchowych w poniedziałek, środę i piątek. Spacerowaliśmy także na spacerki w parach i obserwowaliśmy przyrodę w grudniu. Poznały także nazwy ptaków, przeliczaly orzeszki, wykonały pracę plastyczną " sensoryczny bałwanek" z różnych materiałów oraz pracę plastyczą "Ptaki na gałęzi", odbijajac własną dłoń. Poznaly technikę suche pastele i farby plakatowe.