Coraz bliżej święta

W minionym tygodniu dzieci poznały tradycje i zwyczaje świąt Bożego Narodzenia. "Pszczółki" dowiedziały się , że ten magiczny wieczór to Wigilia. A gdy na niebie zabłyśnie pierwsza gwiazdka siadamy z rodziną do stołu, dzielimy się opłatkiem, składamy życzenia, śpiewamy kolędy. W ramach twórczości plastycznej układaliśmy z figur geometrycznych choinkę, wykonaliśmy kolorowe łańcuchy na choinkę. W zabawie dydaktycznej" Prezenty świętego Mikołaja" rozwiązywaliśmy zagadki słowno- obrazkowe. Wspólnie z mamą naszego kolegi Franka ozdabialiśmy pierniczki. Przy choince pięknie ustrojowej w naszej sali śpiewaliśmy kolędy.