Coraz bliżej święta

Jak obchodzi się święta Bożego Narodzenia w innych krajach? Czego symbolem jest opłatek? Co to są jasełka? Skąd pochodzi zwyczaj ubierania choinki? Co symbolizuje wolne miejsce przy stole? ‐ na te i inne pytania starały się znaleźć odpowiedź Liski w minionym tygodniu, który w dużej mierze upłynął na przygotowaniach do zbliżających się świąt. Poznaliśmy tradycje i zwyczaje związane ze świętami Bożego Narodzenia, a także kilka... ciekawostek! Wykonaliśmy mnóstwo prac plastycznych. Wiemy już, jakie potrawy goszczą na wigilijnym stole. Śpiewaliśmy piosenki o tematyce świąt, utrwalaliśmy słowa kolęd. W lubianych przez dzieci grach i układankach: memory, domino ‐ tym razem w wersji świątecznej ‐ rozwijaliśmy pamięć, koncentrację uwagi i spostrzeganie. Wybraliśmy się także na spacer "szlakiem miejskich choinek" ulicami Chełmży, podziwiając przy tym świąteczny wystrój witryn sklepowych. Wszystkie te działania sprawiły, że bez wątpienia poczuliśmy magiczną atmosferę nadchodzących świąt.