Moja babcia i mój dziadek

Miniony tydzień upłynął Liskom na przygotowaniach do Dnia Babci i Dziadka. Piosenkę, wiersz, taniec oraz gromkie "Sto lat" zaprezentowały w formie nagrania video. Wykonały także praktyczne upominki: laurki i kalendarze na 2021 rok. Ciekawym wydarzeniem tygodnia było kolejne już spotkanie z muzyką etniczną. Dzieci wzbogaciły dotychczasową wiedzę o znajomość nowych instrumentów, takich jak udu czy ksylofon. Próbowały swoich sił podczas gry na nich. Z zainteresowaniem wysłuchały bajki H. Bechlerowej "Śniadanie zajączka" w niecodziennej, bo muzycznej wersji. Wiele radości sprawiło Liskom otrzymanie pamiątkowego dyplomu i nagrody - zestawu słomek konstrukcyjnych - za zajęcie ll miejsca w przeglądzie tanecznym online "Taniec to zdrowie". Nie zabrakło zabaw na śniegu przy wyjątkowo sprzyjającej, zimowej aurze.