U zegarmistrza

Tematem minionego tygodnia był mijający czas. Dzieci poznały zawód zegarmistrza, poszerzały wiadomości na temat pracy zegarmistrza i przedmiotów służących do odmierzania czasu. Kształtowały tym samym poszanowanie dla pracy rąk ludzkich (każdy wykonywany zawód powinien być traktowany jako ważny i zasługujący na szacunek) oraz rozumienie celowości pracy wykonywanej przez dorosłych. Utrwalaliśmy nazwy pór roku i miesięcy, wykonaliśmy pracę plastyczną ,,Pory roku" doskonaląc motorykę małą, malowanie farbami oraz umiejętność sprawnego posługiwania się pędzlem, a także niemieszania farb podczas wykonywania pracy plastycznej. Szczególną uwagę zwracaliśmy na estetykę naszej pracy. Podczas zimowych spacerów poszukiwaliśmy zegarów, a także sprawdzaliśmy, gdzie można udać się w naszym mieście w celu naprawienia zegarów i zegarków. Nazwy dni tygodnia również zostały przez Liski opanowane, a wykonany kalendarz urodzin zostanie w naszej sali na długi czas.