W zaczarowanej krainie bajek-Bal Karnawałowy

Bajki, baśnie i legendy towarzyszyły Liskom w pierwszym tygodniu lutego. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały legendy „O Smoku Wawelskim", a następnie układały historyjkę obrazkową zgodnie z kolejnością wydarzeń. Wykonały przestrzenną pracę plastyczną „Zamek" z wykorzystaniem rolek – wcielały się w role księżniczki i smoka. Za sprawą licznych zabaw dramowych przenieśliśmy się do teatru, poznając przy tym pojęcia takie jak: scenografia, kurtyna czy garderoba. Dzieci oglądnęły także film edukacyjny „Jak powstaje spektakl teatralny?". Zwieńczeniem tygodnia był niewątpliwie długo wyczekiwany, grupowy „Bal karnawałowy". W tym radosnym dniu nie zabrakło atrakcji! Bal rozpoczęła wesoła parada bajkowych postaci. Były też wspólne tańce przy muzyce, konkursy z nagrodami, koleżeńska fotobudka, zabawy z chustą animacyjną, warsztaty z balonami, wybór króla i królowej balu w rytmie Poloneza, poczęstunek przy karnawałowym stole... Ten dzień z pewnością na długo zapisze się w pamięci wszystkich przedszkolaków.