Muzyka wokół nas..

Początek tygodnia to czas, w którym w sali Lisków rozbrzmiewała muzyka. Poznaliśmy instrumenty muzyczne: strunowe, perkusyjne i dęte. Dowiedzieliśmy się też, gdzie „mieszkają” nuty. Każdy Lisek wykonał swój instrument – gitarę. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały wiersza A. Frączek „Przedszkolna orkiestra”. Tuż po utrwaleniu zasad zachowania „wybraliśmy się” do filharmonii z wykorzystaniem dostępnych w przedszkolu technologii cyfrowych. Każde dziecko zajęło na widowni miejsce zgodne ze swoim biletem, by następnie wysłuchać koncertu w wykonaniu orkiestry i nagrodzić go brawami. Przy dźwiękach muzyki rozrywkowej i klasycznej malowaliśmy farbą plakatową na temat: „Co jest dla mnie piękne?”. Wesoło bawiliśmy się także przy piosence „Muzykanci-konszabelanci”.