Zima i ptaki

Tematem przewodnim minionego tygodnia była zima i ptaki. Liski korzystały z ostatnich uroków zimowej pory roku, nie zabrakło aktywności na przedszkolnym podwórku i obowiązkowego lepienia bałwana. W pierwszym dniu tygodnia obchodziliśmy grupowe Walentynki- poznaliśmy pochodzenie tego Święta oraz tradycyjne sposoby obchodzenia Walentynek. Utrwaliliśmy konieczność pomagania zwierzętom zimą, poznaliśmy cechy charakterystyczne ptaków zimujących: gil, sikora bogatka, wróbel domowy. Wykonywaliśmy prace plastyczne- techniką malowania farbami plakatowymi oraz techniką rozcierania suchych pasteli. Powstały przepiękne prace inspirowane H. Zdzitowieckiej "Gawronek poznaje zimę" oraz ,,Karmnik pełen ptaków" wykorzystujące metody czytania globalnego. Na zajęciach gimnastycznych szczególną uwagę skupiliśmy na poprawnym wykonywaniu ćwiczeń zapobiegającym płaskostopiu oraz rozwijaniu koordynacji wzrokowo-ruchowej, wzmacnialiśmy chwyt dłoni przy użyciu drabinek gimnastycznych.