Ogólnopolski projekt "Jesteśmy różni, ale równie ważni"

REGULAMIN OGÓLNOPOLSKIEGO PROJEKTU EDUKACYJNO-SPOŁECZNEGO „JESTEŚMY RÓŻNI, LECZ RÓWNIE WAŻNI” ORGANIZATOR PROJEKTU: Przedszkole Niepubliczne Akademia Przedszkolaka, ul. Piaskowa 4, 42-470 Siewierz AUTORZY PROJEKTU: Marlena Małota, Edyta Majewska, Klaudia Moskalczyk NASI PARTNERZY:  Miejsko-Gminne Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Siewierzu  Stowarzyszenie Bank Życzliwych Serc w Siewierzu  iTVREGION – regionalna telewizja internetowa  Gabinet logopedyczny „Gaduła” FORMA KONTAKTU: Wysyłanie zgłoszeń, wszelkich zapytań i próśb proszę kierować na:  adres e-mail projektu: rowniewazni@op.pl UCZESTNICY: Wychowawca z grupą przedszkolną. Za uczestnika uznaje się jeden zespół lub grupę przedszkolną CZAS TRWANIA ZAPISÓW: od 15 lutego 2021r. do 14 marca 2021r. CZAS TRWANIA PROJEKTU: od 15 lutego 2021r. do 2 kwietnia 2021r. TERMIN DOSTARCZENIA PRAC: do 22 marzec 2021r. Prace należy dostarczyć osobiście lub listownie (decyduje data wpłynięcia pracy) na adres: Przedszkole Niepubliczne Akademia Przedszkolaka ul. Piaskowa 4, 42-470 Siewierz z dopiskiem „Jesteśmy różni, lecz równie ważni”. CELE PROJEKTU:  podnoszenie świadomości społecznej i propagowanie wiedzy na temat Autyzmu oraz Zespołu Aspergera;  kształtowanie postaw społecznych u dzieci w wieku przedszkolnym;  uświadomienie dzieciom obecności osób niepełnosprawnych w najbliższym otoczeniu;  tworzenie sytuacji budujących wrażliwość dziecka, empatię i szacunek wobec innych osób;  integracja grupy przedszkolnej;  współpraca nauczyciela i dzieci z placówkami oświatowymi z terenu całego kraju poprzez wspólną wymianę doświadczeń na fanpage projektu. KORZYŚCI DLA UCZESTNIKÓW:  Otrzymanie bezpłatnych certyfikatów dla placówki oraz imiennych certyfikatów dla chętnych nauczycieli potwierdzających udział w projekcie.  Możliwość otrzymania bezpłatnych pomocy dydaktycznych/pomysłów na zajęcia, pojawiających się na fanpage projektu na Facebook: Ogólnopolski Projekt „Jesteśmy różni, lecz równie ważni”. 1. Nauczyciel zgłasza chęć udziału w projekcie poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego (załącznik nr 1) – udostępnionego na fanpage projektu na Facebook oraz odesłanie go na adres e-mail projektu: rowniewazni@op.pl Jeden nauczyciel może zgłosić wyłącznie jedną grupę. 2. Przed rozpoczęciem projektu nauczyciel jest zobligowany do uzyskania zgody rodziców/ opiekunów prawnych na udział dzieci w projekcie, wykorzystanie wizerunku dziecka i publikację pracy plastycznej (załącznik nr 2). Wzór zgody zostanie udostępniony na fanpage projektu na Facebook. Wychowawca również jest zobligowany do podpisania zgody na wykorzystanie swojego wizerunku oraz przetwarzanie danych osobowych (załącznik nr 3). 3. Placówki, które zgłosiły się do projektu zobowiązane są do:  wykonania pracy plastycznej i dostarczenie jej do organizatora w wyznaczonym terminie;  * dla chętnych placówek wykonanie „niebieskiego” zdjęcia i umieszczeniu go na fanpage projektu na Facebook. 4. Zadaniem uczestnika projektu jest wykonanie pracy plastycznej związanej z obchodami Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Tematem pracy jest hasło projektu „Jesteśmy różni, lecz równie ważni”. Format pracy A3, praca wykonana dowolną techniką (praca płaska). 5. Warunkiem przystąpienia do projektu jest przekazanie pracy wraz z wypełnioną metryczką (załącznik nr 4) dołączoną z tyłu pracy. 6. Zadaniem dla chętnych uczestników projektu jest wykonanie „niebieskiego” zdjęcia i umieszczeniu go na fanpage projektu na Facebook z dopiskiem #NaNiebiesko. Do zdjęcia można wykorzystać na przykład niebieskie ubranie, niebieskie rekwizyty, niebieskie tło itp.  Z nadesłanych prac zostanie przygotowana wystawa, którą będzie można zobaczyć w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Siewierzu przy ul. Juliusza Słowackiego 2a, 42-470 Siewierz od dnia 2 kwietnia 2021 roku. Telewizja iTVREGION przygotuje również reportaż z wystawy, który zostanie zamieszczony na stronie iTVRegion.pl, fanpage projektu Ogólnopolski Projekt „Jesteśmy różni, lecz równie ważni”, fanpage Stowarzyszenia Bank Życzliwych Serc, na fanpage Gabinetu Logopedycznego „Gaduła” oraz na fanpage Przedszkola Niepublicznego Akademii Przedszkolaka – Oddział Terapeutyczny w Siewierzu na Facebook. Każda placówka biorąca udział w projekcie, będzie mogła udostępnić reportaż z wystawy na swojej stronie internetowej przedszkola. 7. Udział w projekcie jest dobrowolny i bezpłatny. 8. Certyfikaty potwierdzające udział w projekcie będą wysłane do 30 kwietnia 2021 roku na adres email podany w formularzu zgłoszeniowym po zakończeniu projektu. Nauczycielu! Od rodziców zbierz zgody, o których mowa w punkcie 2. Zgody te przechowuj w swojej dokumentacji. W każdym momencie możesz zostać poproszony przez organizatora o ich udostępnienie. WAŻNE: 1. Organizator projektu zastrzega sobie prawo publikowania prac bez wypłacania honorariów autorskich. 2. Uczestnicy, nadsyłający prace, wyrażają zgodę na przetwarzanie i publikowanie przez Organizatora projektu swoich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016. Ustawa z dnia 10 maja 2018r. o ochronie danych osobowych. 3. Dostarczone prace przechodzą na własność Organizatora. Siewierz, luty 2021r.