Odkrywamy kosmos

W ostatnim tygodniu lutego Liski zgłębiały tajniki kosmosu. Z pomocą filmu edukacyjnego poznały sylwetkę wielkiego astronoma - Mikołaja Kopernika. Oglądały książki tematyczne zgromadzone w kąciku bibliotecznym w naszej sali. Zapoznały się z modelem układu planetarnego, dzięki czemu znają już nazwy planet występujących kolejno od Słońca i wiedzą, że zamieszkujemy jedną z nich: Ziemię. Dzieci wykonały ciekawe prace plastyczne: pracowały w zespołach, czego efektem był plakat ilustrujący "Układ Słoneczny" wsród każdej z grup, stosowały różnorodne techniki plastyczne w pracy "Lot rakietą", tworzyły gwiazdozbiory, próbowały swoich sił w "Kosmicznej wydrapywance"... Poprzez ćwiczenia grafomotoryczne usprawnialiśmy pracę dłoni i doskonaliliśmy płynność ruchu z zachowaniem kierunku. Zestaw ćwiczeń gimnastycznych tym razem realizowaliśmy z wykorzystaniem szarf. Ciekawym okazało się przeprowadzenie doświadczenia związanego z hodowlą kryształków soli. Z niecierpliwością czekamy na pierwsze efekty! Ponadto Liski wraz ze swoimi rodzicami aktywnie włączyły się w zbiórkę organizowaną w naszym przedszkolu z okazji akcji "Góra Grosza".