Cztery żywioły

W minionym tygodniu dzieci odkrywały 4 żywioły : ogień, powietrze, wodę i ziemię. Poznały wartość "odpowiedzialność" - chętnie podejmowały się zadań dyżurnych. Poznały zawód strażaka, a także opowiadały o znanych im zawodach. Podczas nowo poznanej piosenki utożsamiły się z siłami przyrody i zatańczyły taniec żywiołów. Z folii bąbelkowej wykonały eksperymentalną pracę plastyczną malując farbami niewidzialne powietrze. Natomiast poznając tajemnice ziemi odkryły, że to niej wydobywa się cenny skarb sól. Z masy solnej stworzyliśmy obrazki "Kamienne serca". Przyniosło nam to wiele frajdy. Dzieci świetnie radziły sobie z doświadczeniem liczenia wody, przelewania jej i poznawania jej różnych postaci i właściwości. Doskonaliłyśmy wycinanie nożyczkami i wykonywaliśmy wiele ćwiczeń zarówno ruchowych jak i usprawniających obie półkule mózgowe.