Cztery żywiołycz.2

Cóż to był za tydzień pełen ekspery. Entow i doświadczeń. Dzieci tworzyły pracę plastyczną nt. "ogień" z własnych dłoni maczanych w żółtej i czerwonej farbie. Ta technikę połączyliśmy z plasteliną i powstało ognisko. Poznawaliśmy także właściwości ognia, wody i powietrza. Poprzez opowiadania dowiedzieliśmy się o pozytywnych i negatywnych działaniach żywiołów. Tańczyliśmy taniec żywiołów, rozróżnialiśmy dźwięki nstrumentów muzycznych oraz graliśmy na trójkącie, bębenku, kołatce i grzechotce. Bez żywiołów nie byłoby życia na ziemi, tworzylismy więc plakat "roślina wartości" . Zgłębialiśmy słowo "odpowiedzialnosc". Już wiemy, że od nas także zależy życie roślin i zwierząt.W czasie spacerów obserwowaliśmy topniejący śnieg.