Wiosenne przebudzenie

Budzenie przyrody z zimowego snu było tematem przewodnim tego tygodnia. Poznaliśmy pierwsze zwiastuny wiosny: przebisniegi, krokusy, powroty bocianów z ciepłych krajów. Wyruszyliśmy na pierwszą wiosenną wycieczkę do kwiaciarni "Kwiaty u Violi". Pozaliśmy pracę florystki oraz różne gatunki ciętych kwiatów i doniczkowych. Założyliśmy w sali miniogródek , w którym umieściliśmy kwiaty wyrastające z cebulek. Wdrażamy się do opieki nad tymi roślinami. Dużą radością i niezwykłym przeżyciem była wizyta w kinie sferycznym , gdzie obejrzeliśmy film "Kaluokahina- zaczarowana rafa" . Wspólnie z bohaterami filmy przenieliśmy się do podwodnego świata. Na zajęciach matematycznych poprzez zabawę uczyliśmy się kodowania matematycznego.Podczas zajęć plastycznych wspólnie wykonaliśmy plakat na przedszkolny konkurs :"Wiosna z ekologią". W piątek powitaliśmy wiosnę wesoło i głośno.