Zwierzęta na wsi

W minionym tygodniu dzieci poznały krajobraz wiejski oraz zwierzęta żyjące na wsi. Poprzez opowiadanie poznały czym jest szczerość i kłamstwo. W zabawach logopedycznych rozwijały sprawność aparatu artykulacyjnego, np. dmuchając na kolorowe piórka. Swoją kondycję wzmacniały poprzez  ćwiczenia gimnastyczne i zabawy ruchowe, wcielając się w rolę zwierząt. Uczyliśmy się piosenki pt. "Świnki". 22 marca obchodziliśmy dzień Zespołu Downa. Wyrazem tego było ubranie dwóch różnych skarpetek w tym dniu. Gościł u nas także czekoladowy autobus i tego dnia mieliśmy przyjemność uczestniczyć w warsztatach. Mieliśmy także radość pobawić się w tor przeszkód w przedszkolnej auli. Atrakcją był także udział w wielkanocnych warsztatach plastycznych prowadzonych przez p. Krysię z grupy Lisków. Dzieci wykonały wielkanocny koszyczek. W czasie zajęć dydaktycznych odgadywały zagadki, klasyfikowały zwierzęta że względu na jedną cechę, bawiły się w zabawy ortofoniczne.