Wiosenne powroty

Tydzień rozpoczęliśmy przeprowadzeniem zajęć badawczych "Jajko i jego tajemnice". Badaliśmy właściwości jajka i wyciągaliśmy wnioski. Obchodziliśmy też "Dzień kolorowej skarpetki". W kolejnych dniach dzieci miały okazję uczestniczyć w zabawach muzyczno-ruchowych, doskonaląc przy tym poczucie rytmu. Przyjrzeliśmy się bliżej ptakom powracającym wiosną do naszego kraju, w tym głównie bocianom. Liski wykonały prace plastyczne: "Bocian w locie" oraz "Klucz ptaków na niebie". Podczas realizowania zestawu ćwiczeń gimnastycznych towarzyszyły nam piłki. Sumiennie pielęgnowaliśmy nasz "zielony ogródek", w którym znajdują się hodowle: szczypiorku, fasoli, rzodkiewki, cebuli. Wspólnie cieszyliśmy się ze zdobycia l miejsca w konkursie na "Ekologiczny transparent". Jednym z naszych ulubionych zajęć była samodzielnie skonstruowana gra w "Kółko i krzyżyk" z wykorzystaniem plastikowych nakrętek. Podczas rozgrywek w parach staraliśmy się przestrzegać ustalonych reguł. Miniony tydzień obfitował w warsztaty: cukiernicze w "Czekoladowym autobusie" oraz plastyczne "Wielkanocny koszyczek". Podczas spaceru obserwowaliśmy budzącą się do życia przyrodę. Udało nam się dostrzec jedne z pierwszych kwiatów wiosny ‐ krokusy.