Dbamy o przyrodę

Miniony tydzień kwietnia  Jeżyki przeżywały w temacie  ,,Dbamy o przyrodę". Wzbogaciliśmy wiedzę o sposobach ochrony przyrody, rozwijaliśmy umiejętności wypowiadania się na temat segregowania śmieci, poznaliśmy cztery kolory kontenerów do segregacji, malowaliśmy naszą planetę Ziemię farbami. W środę po raz pierwszy wyjechaliśmy na wycieczkę do Parowy Falęckiej, gdzie w przemiłym towarzystwie zwierząt poznawaliśmy gospodarstwo Babaludy. Dzieci miały okazję nakarmić kury, pogłaskać kozy, wydoić kozę, doświadczyć jak wyrabiać masło. Zobaczyły czarne owieczki, osiołka, świnkę Pepę, kucyki, Lamę, inne zwierzęta domowe. Atrakcją był także tor przeszkód i plac zabaw. Nie zabrakło ogniska i pysznych kiełbasek. Pogoda słoneczna nam dopisała. W czwartek obchodziliśmy Dzień Ziemi a w piątek uczestniczyliśmy w akcji " Wiosenne czytanie na leśnej polanie". Na auli przedszkola dzieci miały okazję wysłuchać fragmentów książki pt. ,,Gang Fajniaków".