Dbamy o przyrodę

Pierwszy tydzień po powrocie do przedszkola upłynął Liskom bardzo szybko, a jednocześnie pracowicie. Rozmawialiśmy o tym, w jaki sposób możemy troszczyć się o przyrodę, podając przykłady konkretnych zachowań. Poznaliśmy pojęcia: ekologia, recykling i segregacja odpadów, czego doświadczyliśmy w sposób bezpośredni. Wiemy już, do których pojemników trafia plastik, papier czy szkło. Wspólnymi siłami stworzyliśmy "Kodeks małego ekologa" i zgodnie obiecujemy go przestrzegać! Wykonaliśmy grupową pracę na konkurs plastyczny "Przywróć naszą Ziemię". Wiele radości sprawiła dzieciom zabawa ruchowa z elementem skoku "Akcja: segregacja!". Ponadto Liski miały okazję uczestniczyć w wycieczce autokarowej do Gospodarstwa Edukacyjnego "Babaluda", gdzie brały udział w zajęciach o tematyce wiosennej. Z okazji Dnia Ziemi oraz Dnia Książki zorganizowaliśmy eko-spotkanie pt. "Wiosenne czytanie na leśnej polanie" dla wszystkich grup przedszkolnych, za co każdy Lisek otrzymał odznakę "Przyjaciela przyrody".