Ach co to był za tydzień ...

Miniony tydzień obfitował w wiele ciekawych wydarzeń. W poniedziałek wczesnym rankiem wyruszyliśmy autokarem na wycieczkę do gospodarstwa edukacyjnego Babaluda. Poznaliśmy zwierzęta wiejskiej zagrody. Mieliśmy okazję nakarmić mieszkańców gospodarstwa: owce, kozy, alpakę, kury. Zajrzeliśmy też do kurnika, zobaczyliśmy, że kura zniosła jajka.Wiemy, w jaki sposób dawniej na wsi wyrabiało się masło.Wykonywaliśmy tę czynność i po ciężkiej pracy każda grupa uzyskała swoją grudkę masła. Na koniec naszego spotkania na łące graliśmy w piłkę, przy ognisku poczęstowaliśmy się kiełbaską, zaś smak wiejskiego chleba był wyjątkowy.
W przedszkolu kontynuowaliśmy zabawy związane z wsią. Poznaliśmy treść i melodię piosenki "Wiejskie podwórko", przeliczaliśmy zwierzęta, liczymy już do 5.
W czwartek z okazji Dnia Ziemi przygotowaliśmy pracę plastyczną o naszej Planecie. Bardzo dużo mówiliśmy o ekologii.
W piątek uczestniczyliśmy w  "Wiosennym czytaniu na leśnej polanie". Bajka była o ekologii, a więc utrwaliliśmy nasze wiadomości.